Opravy motorových vozidel v lokalitách Praha 6 a Praha západ: Velké Přílepy, Horoměřice, Roztoky, Únětice, Nebušice, Suchdol, Lysolaje, Dejvice a další.
Autoservis Praha západ
KONTAKT
AUTOSERVIS
pro Praha západ a Praha

Michal Doskočil
mobil: 723 863 947

Autoservis nabídka:
Úvodní stránka > Rady pro údržbu vozidla > Jak se starat o autobaterii?

Jak se starat o autobaterii?

Kontrolu dobíjení je vhodné provést před zimou. V zimě je elektroinstalace nejvíce zatěžovaná.

Údržbová autobaterie vyžaduje pravidelnou kontrolu hladiny elektrolytu. Pokud je hladina nižší, než má být, dolévá se destilovanou vodou.
Bezúdržbová autobaterie tuto kontrolu nevyžaduje. Buď má otvory na dolévání přelepené nebo žádné vůbec nemá, tudíž není možné destilovanou vodu dolévat. Tento typ autobaterie má delší životnost. Úbytek vody je menší díky použití speciálních přísad v olověných elektrodách.
Bezúdržbový akumulátor
Přestože je tento typ autobaterie označen jako bezúdržbový, minimální údržbu přece jen vyžaduje. (Bezúdržbový v tomto případě znamená, že není potřeba dolévat vodu.)
Zvláště během zimy musíme autobaterii věnovat pozornost. Jelikož v chladném prostředí se ionty v elektrolytu pohybují pomaleji a pomaleji reagují s elektrodami, snižuje se schopnost akumulátoru přeměňovat chemickou energii na elektrickou. Po nastartování trvá delší dobu, než se autobaterie dobije.
V zimě je dobré, když jezdíte s vozem delší trasy a nedochází k tomu, že po nastartování se zase brzy vypne motor, pojíždění na krátké trasy atd. Při každém nastartování se akumulátor nadměrně zatěžuje a má krátkou dobu na dobití.
Odstavení vozu na delší čas během zimy baterii také neprospívá. Pokud plánujete vůz nepoužívat, vyjměte baterii, plně dobijte a uskladněte na suchém místě s teplotou kolem 10°C. Plně nabitá autobaterie zvládne i velké mrazy, nedobitá odchází již při několika stupních pod nulou.
Před zimou se dobré autobaterii dobít a zkontrolovat připojení akumulátoru do elektroinstalace.
Údržbový akumulátor
V tomto případě znamená údržba to stejné co u bezúdržbového plus dolévání hladiny elektrolytu destilovanou vodou.
Hladinu elektrolytu kontrolujte jednou za 3 měsíce, při méně častém používání vozu jednou za půl roku nebo za rok. Kontrolujte ji z boku pohledem na rysky, nebo použijte dřevěnou tyčku (špejli). Nikdy kovovou! Nad otevřenou zátku se nenaklánějte, může dojít k vystříknutí roztoku nebo úniku výparů. Destilovanou vodu dolijte do výšky horní rysky.
Dobíjejte autobaterii jednou za 6 měsíců. Nedostatečné nabití způsobuje ztrátu kapacity. A není důvodem k reklamaci. Takto způsobené poškození je dáno špatným provozováním baterie. Při odstavení vozu dobíjejte akumulátor pravidelně, zvláště pokud ho máte stále zapojený v autě.
AUTOSERVIS Praha západ
Kladenská 213, Velké Přílepy
VOLEJTE PŘEDEM: 723 863 947

info@autoservisprahazapad.cz
Autoservis  Praha 6 a Autoservis Praha západ
Vzhledem ke spolupráci s dalšími autoservisy jsme schopni nabídnout komplexní autoslužby a opravy všech značek motorových vozidel, a to především pro klienty v lokalitách jako jsou: Velké Přílepy, Tuchoměřice, Noutonice, Přední Kopanina, Úholičky, Tursko, Holubice, Únětice, Horoměřice, Roztoky u Prahy, Únětice, Nebušice, Suchdol, Lysolaje, Dejvice, Vokovice
Nahoru Tisknout